Cruise Ship Lifebuoy Ling

Zasady BHP w trakcie remontu mieszkania

Podziel się

Autor

Zasady BHP w trakcie remontu mieszkania
Już niedługo wiosna. Ta pora roku skłania do zmian. Również tych w mieszkaniu. Dlatego tak wiele osób decyduje się na remont. Wykonują go z pomocą ekip remontowych albo samodzielnie. Jeżeli wybierasz tę drugą opcję, to musisz pamiętać o swoim bezpieczeństwie w trakcie pracy. Powinieneś brać po uwagę zasady BHP. Dzięki temu, remont mieszkania może będzie dla Ciebie dokuczliwym przeżyciem, ale za to unikniesz negatywnych konsekwencji.


Od czego zacząć odnawianie mieszkania?
Remont w domu jest bardzo dużym wyzwaniem. Wiąże się z brudem, pyłem i ogólną dezorganizacją życia. Aby trwał jak najkrócej, to musisz znać prawidłową kolejność remontu. Pierwszym etapem jest malowanie ścian. Do tej czynności przyda Ci się nie tylko wysokiej jakości farba, ale również taśma malarska i rękawice do malowania. Następnym etapem przy remoncie mieszkania jest położenie podłóg. Dopiero na samym końcu możesz pomyśleć o wstawieniu drzwi.


Co będzie Ci potrzebne do bezpiecznego wykonywania prac remontowych?
Z pewnością przydadzą Ci się tak zwane środki ochrony indywidualnej, w szczególności: okulary ochronne do malowania, nauszniki przeciwhałasowe, rękawiczki ochronne, maseczka ochronna. Pozwolą Ci one zmniejszyć negatywne skutki wynikające z zapylenia, kontaktu z farbami, czy hałasu. Powinieneś również pamiętać o tym, aby zachować odpowiednią ostrożność podczas używania narzędzi, czy pracy na wysokości. O wiele bezpieczniejsze będzie wypożyczenie drabiny niż malowanie na stole pokrytym folią lub gazetami.


Dlaczego odzież robocza jest tak ważna?
Odzież ochronna ma do spełnienia dwie funkcje. Pierwszą z nich jest ochrona przed zabrudzeniami. W zwykłych ubraniach są one nieuniknione w czasie wykonywania różnego rodzaju prac remontowanych oraz napraw w mieszkaniu. Drugą funkcją ubrań roboczych jest zapewnienie jak największego komfortu w czasie pracy. Ubrania robocze mają na przykład strategicznie rozmieszczone kieszenie. Dzięki nim nie jesteś zmuszony co chwilę odkładać narzędzi i ponownie po nie sięgać. Dobrze dopasowana odzież ochronna pozwoli Ci też zmniejszyć ryzyko ewentualnych kontuzji.


Jaki ubiór wybrać do remontu?
Na pewno przy odnawianiu mieszkania powinieneś mieć dobre okulary ochronne, maseczkę ochronną oraz odzież roboczą. Okulary ochronne pozwolą Ci ochronić się przed wpadnięciem czegoś do oka, na przykład w czasie piaskowania. Buty robocze są kolejnym niezwykle istotnym elementem podczas remontu mieszkania. Ochronią one Twoje stopy przed skaleczeniami, na przykład, gdy nadepniesz na szkło, czy gwóźdź. Półmaska przeciwpyłowa będzie bardzo dobrym wyborem, gdy masz przed sobą konieczność wyburzania ścian w mieszkaniu. Nauszniki przeciwhałasowe, czy zatyczki do uszu, są Ci niezbędne, jeżeli w czasie remontu będziesz posługiwał się na przykład wiertarką. Odpowiednio dobrany asortyment ze sklepu z narzędziami sprawi, że remont nie tylko pójdzie sprawniej, ale również będzie o wiele bezpieczniejszy.


Prace na wysokości w czasie remontu domu
Prace remontowo-naprawcze, konserwacja czy nawet domowe porządki często wiążą się z koniecznością zastosowania odpowiedniej drabiny, podestu lub schodków. Pozwolą Ci one bezpiecznie i komfortowo wykonywać prace remontowe w mieszkaniu na wysokości. Odradzamy Ci bardzo mocno korzystanie wtedy z wszelkich krzeseł, taboretów, czy stołów. Ryzyko, że się nagle przewrócą jest wyjątkowo duże. Możesz sobie coś złamać i wylądować w szpitalu. A przecież nie taki miałeś plan, rozpoczynając ten remont, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawe inne wpisy